Rostocker Eck

 

To ewidentnie nie był mój biegowy dzień. Nogi zmęczone i jakby nie moje. Pewnie efekt podróży. Dlatego też jako cel wybraliśmy sobie lekkie, łatwe i przyjemne bieganie.

Wystartowaliśmy o 7 rano z campingu w uroczej wiosce Hinterbichl. To w Austrii, w Tyrolu, albo jak kto woli na końcu świata. Tutaj kończą się drogi, a z trzech stron tylko góry!!!

Z campingu dobiegliśmy asfaltem do jego końca czyli do Stroden. Tutaj zaczyna się malownicza dolina Mauertal, wiodąca standardowo przez krowie pastwiska. Krów jednak - na moje szczęście - było jak na lekarstwo.

Doliną dobiegamy do położonego na wysokości 2.207 m n.p.m. schroniska Essener- Rostocker Hütte, ale nie zatrzymujemy się przy nim. Drogą Brenner Weg zmierzamy wprost na liczący 2.740 m n.p.m. Rostocker Eck. Początkowo biegniemy szutrowym szlakiem, jednak krajobraz bardzo szybko się zmienia. Odsłania się przed nami zupełnie inny świat: śnieg i lodowce na wyciągnięcie ręki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Śniegu w tym roku jest wyjątkowo dużo, a ze względu na obecnie panującą sytuację (COVID) w Alpach jest zdecydowanie mniej osób, tak więc śnieg jest nie przedeptany i trzeba sobie radzić samemu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na szczycie jak zwykle wpisujemy się do książki i zbiegamy drugą stroną góry, dla odmiany trawiastą. Czujemy się więc jak na łące, w całkiem dosłownym tego słowa znaczeniu, bo będąc tuż przed schroniskiem drogę zagradza nam stado byczków i krówek. Nie jest przyjemnie i sporo czasu tracimy na "przekonaniu" ich, że chcemy tylko przebiec przez mostek, który akurat zagradzają.  Tutaj fantastycznie jako negocjator spisał się Zbyszek :)

Tak więc bezpiecznie dobiegamy do schroniska, a później tą samą drogą na camping do Hinterbichl.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lokalizacja: Hinterbichl, Gmina Prägraten am Großvenediger (Osttirol), Austria

 

Dystans: około 24 km

Suma podbiegów: 1474

Suma zbiegów: 1997

Termin: 23.07.2020

 

Zrobione w WebWave CMS